close
تبلیغات در اینترنت
کدام رسانه‌ها نانشان در ایجاد اختلاف است؟

عشق به میهن (ایران)
  برای کسانی که با اهالی رسانه سر و کار دارند و یا گذری بر روزنامه‌ها و سایت‌های‌ خبری می‌اندازند این موضوع به خوبی روشن است که  اکثرا قریب به اتفاق آنان، سیاست‌های حزبی و شخصی خود را دنبال می‌کنند. در این میان بسیاری از رسانه ها به جای معرفی خود، تخریب دیگر احزاب و یا اشخاص را جز برنامه های خود قرار داده‌اند، به طوری که به راحتی میتوان فهمید که فلان رسانه ها علیه دولت، فلان رسانه ها علیه مجلس، و فلان رسانه ها علیه قوه قضائیه و...مطلب مینویسند برخی تند…
قالب وبلاگ
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت عشق به میهن (ایران) خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنید 

برای کسانی که با اهالی رسانه سر و کار دارند و یا گذری بر روزنامه‌ها و سایت‌های‌ خبری می‌اندازند این موضوع به خوبی روشن است که  اکثرا قریب به اتفاق آنان، سیاست‌های حزبی و شخصی خود را دنبال می‌کنند.

در این میان بسیاری از رسانه ها به جای معرفی خود، تخریب دیگر احزاب و یا اشخاص را جز برنامه های خود قرار داده‌اند، به طوری که به راحتی میتوان فهمید که فلان رسانه ها علیه دولت، فلان رسانه ها علیه مجلس، و فلان رسانه ها علیه قوه قضائیه و...مطلب مینویسند برخی تند و برخی ملایم.

شاید اگر از اکثر این رسانه ها علت را جویا شوی با این سخن روبرو شویم که ما از منبع موثق خبر داریم که فلانی چه فساد و مشکلاتی را دارد و وظیفه ما روشنگری است؛ و اگر به آنها بگوئیم که مگر رهبری نفرمودند که نسبت به مسئولین ایجاد بدبینی نکنید در جواب میگویند: رهبری در جایگاه رهبری گفته اند و وظیفه ما به عنوان یک رسانه و یک تریبون دار چیز دیگری است!

حال به سخنان رهبری گوش فرا دهیم که چندین بار بر این نکته تاکید فرمودند که: «يک سؤالي هم در خلال صحبت بود، من اين را گاهي بيرون هم شنفته‌ام. مي گويند آيا ما هم بايد مثل رهبري موضع بگيريم يا نه؟ خوب، رهبري يک تکليفي دارد، ما يک تکليف ديگر داريم. ببينيد، مبادا کسي تصور کند که رهبري يک نظري دارد که برخلاف آنچه که به عنوان نظر رسمي مطرح مي شود، در خفا به بعضي از خواص و خلصين، آن نظر را منتقل مي کند که اجراء کنند؛ مطلقا چنين چيزي نيست. اگر کسي چنين تصور کند، تصور خطائي است؛ اگر نسبت بدهد، گناه کبيره‌اي انجام داده. نظرات و مواضع رهبري هميني است که صريحا اعلام مي شود؛ هميني است که من صريحا اعلام مي کنم.»(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با دانشجویان03/06/89)

حال اگر برخی از خواص که داعیه دار ولایت مداری هستند خلاف آنچه را که رهبری فرموده است را میگویند و دنبال میکنند برایمان سوال پیش می‌آید که سخنان صریح رهبری را باید عمل کنیم و یا سخنانی را که به عنوان مواضع رهبری از سوی برخی از خواص مطرح می‌شود را ملاک حق و باطل  قرار دهیم؟

خوشبختانه رهبر معظم انقلاب سوالی را بی جواب نگذاشته اند و شاخص و کدهای تمام مسائل کشور را در خلال سخنانشان بیان نمودند،از جمله کدهایی که یاد آوری آن در این روزها بسیار احساس میشود این جملات بسیار مهم مولا است که در دیدار با بسیجیان در سال 88 ایراد فرمودند:

«اولويت، آن چيزى است كه امروز به آن ميگويند جنگ نرم؛ يعنى جنگ به وسيله‌ى ابزارهاى فرهنگى، به وسيله‌ى نفوذ، به وسيله‌ى دروغ، به وسيله‌ى شايعه‌پراكنى؛ با ابزارهاى پيشرفته‌اى كه امروز وجود دارد، ابزارهاى ارتباطى‌اى كه ده سال قبل و پانزده سال قبل و سى سال قبل نبود، امروز گسترش پيدا كرده. جنگ نرم يعنى ايجاد ترديد در دلها و ذهنهاى مردم.
 يكى از ابزارها در جنگ نرم اين است كه مردم را در يك جامعه نسبت به يكديگر بدبين كنند، بددل كنند، اختلاف ايجاد كنند؛ يك بهانه‌اى پيدا كنند، با اين بهانه بين مردم ايجاد اختلاف كنند؛ مثل همين قضاياى بعد از انتخابات امسال كه ديديد يك بهانه‌اى درست كردند، بين مردم ايجاد اختلافى كردند. خوشبختانه مردم ما بابصيرتند. اينجور كارى در كشورهاى ديگر اوضاع كشور را بكلى عوض كرد؛ در جاهاى ديگر، ترديدافكنى در دلهاى مردم نسبت به يكديگر؛ يك بهانه‌اى مثل بهانه‌ى انتخابات را پيش بكشند، ايجاد ترديد كنند، دلها را نسبت به يكديگر چركين كنند، مردم را در مقابل هم قرار بدهند؛ بعد در ميانه، عناصر دست‌آموزِ مغرضِ معاند را به كارهاى خلاف وادار كنند و مسئولين كشور نتوانند تشخيص بدهند كى بود، چى بود، چه شد. اين جزو طرحهاى اساسى است. اينجور كارى را دنبال ميكنند.

اصرار بنده بر اين است كه آحاد مردم، ملت ايران، جريانات مختلف سياسى، همه در مقابل آن افراد معدودى كه با اصل اين انقلاب مخالفند، با اصل استقلال كشور مخالفند، هدفشان دودستى تقديم كردن كشور به آمريكا و به استكبار است، با يكديگر يكى باشند. دشمن از اينگونه عناصر در داخل ملتها دارد؛ در داخل ملت ما هم اينجور كسانى هستند، معدودى از اين قبيل پيدا ميشوند. متن ملت، آحاد مردم، اين توده‌ى عظيم مردمى - از خواص تا عامه‌ى مردم - اينها را بايد از آن عناصر معدود خودفروخته جدا كرد؛ نبايد اشتباه اتفاق بيفتد. من مى‌بينم در بعضى از اظهارات، در بعضى از حرفها، فضا آنچنان مغشوش ميشود كه افراد سردرگم ميشوند؛ مردم نسبت به همديگر، نسبت به نخبگانشان، نسبت به مسئولانشان بدبين ميشوند؛ اين درست نيست.

 حالا بعضى‌ها - چه مطبوعات، چه بعضى از عناصر گوناگون - توصيه‌پذير نيستند؛ آنها از ما توصيه نميخواهند؛ معلوم نيست سياستهاى بعضى از اين دستگاه‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها را كى معين ميكند و كجا معين ميشود - نانشان در ايجاد اختلاف است - اما آن كسانى كه مصالح كشور را ميخواهند، مايلند حقائق را غالب كنند، من توصيه‌ام به آنها اين است كه از اين اختلافات جزئى و غير اصولى صرف نظر كنند. شايعه‌سازى و شايعه‌پراكنى درست نيست. انسان مى‌بيند صريحاً و علناً به مسئولين كشور - كسانى كه بارهاى كشور را بر دوش دارند - تهمت ميزنند، نسبت به اينها شايعه‌سازى ميكنند؛ فرق هم نميكند، چه رئيس جمهور باشد، چه رئيس مجلس باشد، چه رئيس مجمع تشخيص مصلحت باشد، چه رئيس قوه‌ى قضائيه باشد؛ اينها مسئولين كشورند. مسئولين كشور كسانى هستند كه زمام يك كارى به اينها سپرده است؛ مردم بايد به اينها اعتماد داشته باشند، حسن ظن داشته باشند. نبايد شايعه‌پراكنى كرد؛ دشمن اين را ميخواهد. دشمن ميخواهد شايعه‌پراكنى كند؛ ميخواهد دلها را نسبت به يكديگر، نسبت به مسئولين بدبين كند.

 ديديد شما در اوائل همين حوادث بعد از انتخابات - اين فتنه‌ى بعد از انتخابات - اولين كارى كه شد، ترديدافكنى در كار مسئولين رسمى كشور بود؛ در كار شوراى نگهبان، در كار وزارت كشور. اين ترديدافكنى‌ها خيلى مضر است؛ دشمن اين را ميخواهد. جوانان بسيجى بايد ايمان را، بصيرت را، انگيزه را، رعايت موازين و معيارها را، اينها همه را با هم ملاحظه كنند.

كسانى هم كه با اشاره‌ى دشمن، با تشويق دشمن، با لبخند دشمن، با كف زدن دشمن برايشان، ميخواهند با اين نظام، با اين قانون اساسى، با اين حركت عظيم مردمى مواجه كنند، سرشان را دارند به سنگ ميزنند؛ سر به ديوار ميكوبند، كار بيهوده ميكنند. مراقب باشيد، مواظب باشيد، نميشود هر كسى را بمجرد يك خطائى يا اشتباهى گفت منافق؛ نميشود هر كسى را بمجرد اينكه يك كلمه حرفى برخلاف آنچه كه من و شما فكر ميكنيم، زد، بگوئيم آقا اين ضد ولايت فقيه است. در تشخيصها خيلى بايد مراقبت كنيد. من تأكيدم به شما جوانان عزيز، فرزندان عزيز خود من، جوانان پرشور اين كشور در سرتاسر ميهن عزيز، همين است. انگيزه‌ها با شدت، با قوّت، با ايمان كامل، با اميد كامل به آينده حفظ بشود؛ اما در تشخيصها و در مصداقهاى مختلف دقت بشود. بى‌دقتى در مصداقها، گاهى اوقات ضررها و لطمات بزرگى خواهد زد.»( 04/09/88 بيانات در ديدار جمع كثيرى از بسيجيان كشور)

اگر این سخنان رهبری را بدون پیش فرض ذهنی چند بار با خود مرور کنیم متوجه میشویم که معیارها و خطوطی که رهبری دنبال میکنند چه چیزی است و راه حق و باطل به راحتی مشحص و نمایان میشود.

به راحتی میتوان متوجه شد که رسانه هایی که خلاف آنچه که رهبری فرمودند یعنی ایجاد بدبینی بین مردم و مسولین تهمت زنی پرداختن به امور جزئی و غیر اصولی، منافق خواندن افرادی که با ما اختلاف نظر دارند، تهمت زدن به مسولین اعم از رئیس جمعور، رئیس مجلس، رئیس مجمع تشخیص‌مصلحت‌ و رئیس قوه قضائیه،  از دایره رسانه‌های توصیه پذیر خارج می‌شوند و جز رسانه هایی قرار میگیرند که نانشان در ایجاد اختلاف است.

حال خودمان قضاوت کنیم که کدام رسانه  در خط رهبری حرکت می‌کند و کدام رسانه ها نانشان در ایجاد اختلاف است؟


امتیاز : نتیجه : 3 امتیاز توسط 3 نفر مجموع امتیاز : 9

درباره : سیاسی ,

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
برچسب ها : عشق به میهن , ایران , رسانه , دروغ ,

مطالب مرتبط
تل آویو...
شرح حال آمریکا
از شبکه اهل بیت و انجمن حجتیه چه می دانید؟!

تاریخ : جمعه 29 شهريور 1392 نویسنده : امیر l بازدید : 56

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


مطالب گذشته
» مدیریت سایت عشق به میهن »» یکشنبه 05 آذر 1391
» آموزش آشپزی , انواع دسر , انواع سالاد »» جمعه 26 تیر 1394
» اثر انگشت »» شنبه 20 تیر 1394
» پنجره دو جداره-پنجره upvc-ترمووود-سقف کاذب »» دوشنبه 15 تیر 1394
» رطوبت ساز »» چهارشنبه 10 تیر 1394
» خرید روغن موتور »» سه شنبه 02 تیر 1394
» خرید جم کلش اف کنز »» پنجشنبه 21 خرداد 1394
» بلیط پرواز چارتر »» جمعه 15 خرداد 1394
» قرص چاقی صورت »» جمعه 25 اردیبهشت 1394
» عینک ریبن »» یکشنبه 13 اردیبهشت 1394
آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
نظر سنجي
آیا سایت مورد پسند شما بود؟؟؟پيوند هاي روانه
لینک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به عشق به میهن (ایران) مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

عشق به میهن (ایران)